----------------------------------- Zarevich Lunedì, 22 Febbraio 2021, 10:45 «CARISSIMO MIO» ----------------------------------- Миленький ты мой Darling you're my, Возьми меня с собой! Take me with you! Там, в краю далеком, There, in the distant land, Буду тебе женой. Be your wife. Милая моя, - Honey., Взял бы я тебя, I'd take you, Но там, в краю далеком, But there, in the faraway land, Есть у меня жена. I have a wife. - Миленький ты мой, - Darling you're my, Возьми меня с собой! Take me with you! Там, в краю далеком, There, in the distant land, Буду тебе сестрой. Be your sister. - Милая моя, - Honey., Взял бы я тебя. I'd take you. Но там, в краю далеком, But there, in the faraway land, Есть у меня сестра. I have a sister. - Миленький ты мой, - Darling you're my, Возьми меня с собой! Take me with you! Там в краю далеком, There in the far, Буду тебе чужой. Be a stranger. - Милая моя, - Honey., Взял бы я тебя. I'd take you. Но там, в краю далеком, But there, in the faraway land, Чужая ты мне не нужна. I don't want you as a stranger.